A1 Capital Prime

Prime

A1 Prime Hakkımızda

BİZ NELER YAPIYORUZ

A1 Capital, müşterilerine

  • Hisse senetleri ve VİOP işlemlerine aracılık,
  • Forex,
  • Yatırım Danışmanlığı,
  • Portföy yönetimi,
  • Halka arz, Borçlanma aracı ihracı, Şirket değerlemesi, Şirket satın alma ve Birleşme, Proje finansmanı, Sermaye artırımı ve Çağrı işlemlerine aracılık hizmetleri sunar.

BİZ KİMİZ

Şirketimiz, Form Menkul Değerler A.Ş. adıyla kurulmuş ve tescil edilmiştir. Fransız Credit Agricole grubu tarafından satın alınan şirket Credit Agricole Chevureux Menkul Değerler A.Ş. olarak faaliyetlerine devam etmiştir.
Ünvanımız, Form Menkul Değerler A.Ş.’yi Fransız Credit Agricole Grup’un satın almasıyla Credit Agricole Cheuvreux Menkul Değerler A.Ş. olarak değiştirilmiştir. Credit Agricole Cheuvreux Menkul Değerler A.Ş. hisseleri Güler Yatırım Holding tarafından Credit Agricole Grup’tan satın alınmıştır.
Şirket’in unvanı “A1 Capital Menkul Değerler A.Ş.” olarak değiştirilmiş; şirket sermayesi 17.000.000 TL’ye yükseltilmiştir. A1 Capital sermaye piyasalarındaki etkinliğini artırmak amacıyla SPK’nın da izniyle Ulus Menkul Değerler A.Ş.’nin %100’ünü satın almış ve Ulus Menkul ile birleşmiştir. Şirket’in unvanı “A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.” olarak değiştirilmiş; şirket sermayesi 25.000.000 TL’ye çıkartılmıştır. Ayborsa Menkul’ün %100 payı alınmış olup, A1 Capital ile birleşme süreci Temmuz 2016’da tamamlanmıştır.
Alkhair Capital Menkul Değerler’in %100 payı satın alınmış olup, A1 Capital ile birleşme süreci 27.12.2018 tarihinde tamamlanmıştır.
Merkez Ofis/Maslak, Kurtköy, Göztepe, Kadıköy, Zekeriyaköy, Beylikdüzü, Ataşehir, Ankara, İzmir, Bursa, Mersin ve Ankara Ulus, Kayseri, Antalya İrtibat Büroları aracılığıyla 14 noktada hizmet vermektedir. Şirket’in bünyesinde 2019 itibariyle toplam 102 personel çalışmaktadır.

FARKIMIZ

Dijitalleşen bir ortamda kurum olarak en doğru bilgiyi, en donanımlı programları güçlü kadromuz ile yatırımcılarımıza eksiksiz sunarak, piyasayı geriden değil piyasa ile eşgüdümlü şekilde götürmek önceliklerimiz ve bu da Şirketimizin yegane farkıdır…